2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle Yüksekova Selahaddin Eyyübi Kültür Merkezinde düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kutlama programına Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Programda konuşan Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, “Bu nesli iyi yetiştirmek zorundayız, bizler bu ülkede emanetçiyiz,  bu ülkenin geleceği de  artık çocuklarımız olacak. Bütün sahip olduğumuz bütün mal varlığımızı, evimiz, ülkemizi bu nesle emanet edeceğiz. Madem bu emanet edeceğiz bu nesli o zaman en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor.  En iyi eğitimi vermek zorundayız bütün anne babalar bütün çalışanlar 7'den 70'e herkes bu nesli iyi yetiştirmek gerekir” dedi.

Kaymakam Kaşıkçı, şöyle devam etti:

Kaşıkçı, “Bu evlatlarımız bizim geleceğimiz.  Bütün faaliyetlerde desteğimiz olacak. Yeter ki evletlarımız iyi yetişsin. Sadece Yüksekova’da birinci olmak yetmiyor. iyiysek en iyisi olmak zorundayız. En iyisini yetiştirmek zorundayız. Yüksekova'da birinci olmak yetmiyor. Dünya çapında birinciliği oynamak zorundayız. En iyi sporcu olabilir Yüksekova'da , Hakkari'de ama Türkiye standartlarında dünya standartlarında sıralamaya giriyorsa o zaman biz başarılıyız demektir” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere seslen Kaşıkçı, “Hedefiniz yıldızlar gibi olsun, hedefiniz yüksek olmak zorunda. Ülkenize olan sorumluklarınızı unutmayınız” dedi. Program okunan şiir ve gösterilen sinevizyonla son buldu. 

25607

25608

25610

25611

25613

25614

25615

25616

25617

25618

25619

Sitemizde içerik güncelleme işlemleri devam etmektedir.