Yüksekova’da, alt yapı ve içme suyu şebekesini yenileme çalışmaları sürüyor.

Yaklaşık 210 milyon lira harcanması beklenen içme suyu ve kanalizasyon projelerinin daha erken bitirilmesi için yüklenici firma ekipleri, çalışmalarına hız verdi.

Bu kapsamda ekip ve ekipman sayısını artıran yüklenici firmalar, farklı noktalarda iş makineleriyle kazı çalışması yaparak çelik boru ile kanalizasyon borusu yerleştirdi.

Ekipler, şu ana kadar 40'ı kanalizasyon olmak üzere yaklaşık 60 kilometre hat döşedi.

Kaymakamlık toplantı salonunda firma yetkilileriyle bir araya gelen Kaymakam Sayın Mahmut Kaşıkçı, Yaptığı açıklamada, alandaki çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti.

Firmaların ekip sayılarını artırdığını belirten Kaymakam Kaşıkçı, “ilçemiz İlk defa kanalizasyon ve temiz içme suyu hattıyla tanışıyor. Bu yılın sonuna kadar çalışmaların yüzde doksanını tamamlamak istiyoruz. Bu sene yoğun çalışıp gelecek sene bunun rahatını ve konforunu görmek istiyoruz. İnsanımız kanalizasyondaki, yoldaki ve temiz içme suyunun vereceği rahatlığı görsün. Yaptığımız toplantılarla çalışmalarda neredeyiz, hedefimiz nedir, hangi tarihte, hangi saatte artık çalışmalarımıza son noktayı koyacağız? Bunu görmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde de kapsamlı bir toplantı daha yapmayı düşünüyoruz."

Arıtma tesisi için de ihale sürecinin başladığını dile getiren Kaymakam Kaşıkçı, önümüzdeki yıl arıtma, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının bittiği bir Yüksekova görmek istediklerini vurguladı.

25160

25161

25162

25163

25164

25165

25166

25167

25168

25169

Sitemizde içerik güncelleme işlemleri devam etmektedir.