Kurban Bayramı'nda trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın başlatmış olduğu ve 81 il de hayata geçirilen "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi Yüksekova'da uygulanmaya koyuldu.

Yüksekova Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Mahmut Kaşıkçı, Cengiz Topel Caddesinde trafik polisleri tarafından yapılan uygulamayı yerinde inceledi.

Kaymakamımız Sayın Kaşıkçı, yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu "Hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi yurt genelinde başlamış olup Yüksekova'da da hızlı bir şekilde devam edecektir" dedi.

Trafik kontrollerinin bayram süresince ve bayram sonrasında da süreceğini aktaran Kaymakamımız Sayın Kaşıkçı, "Çocuklarımız, artık babalarını, annelerini, ağabeylerinin hatalı araç kullandıklarında kırmızı düdüğü devreye sokup öttürecek. Sadece çocuklarımız değil, görevli arkadaşlarımız da bu bayram süresince bir kaza olmaması ve canımıza en ufak bir zarar gelmemesi için 7/24 görevlerinin başında, sürücülerimizin yanında olacaklar. İnsan canı çok önemli.

Sürücüler yanlarında çocuklarını, eşini, kardeşini ve neticede bu ülkenin evladını taşıyor. Madem bu ülkenin evlatlarını taşıyoruz o zaman sağ salim gidecekleri yerlere ulaştırmamız lazım. Bununda yolu trafik kurallarına uymaktan geçiyor." dedi.

Sayın Kaşıkçı, konuşmasının ardından sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyararak, çocuklara da kırmızı düdük, tişört ve broşür verdi.

27950

27951

27952

27953

27954

27955

27956

27957

27958

Sitemizde içerik güncelleme işlemleri devam etmektedir.